Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.
Jan Twardowski
OPTYMIZM I PROFESJONALIZM
Uśmiech nie zawsze wyraża szczęście. Ludzie uśmiechają się kiedy się złoszczą, boją, czują się zakłopotani lub zagubieni. Nieczęsto uśmiechamy się żeby ukryć inne emocje. Żeby rozróżnić prawdziwy uśmiech od fałszywego, musimy nauczyć się zauważać wskazówki pojawiające się na twarzy. Na przykład wykrzywić kąciki ust w górę możemy zawsze, ale nie zmusimy mięśni dookoła oczu żeby wyglądały radośnie - kiedy uśmiechamy się naprawdę, nasze policzki podnoszą się, a skóra wokół oczy zacieśnia się.
Uśmiech ma wyrażać pewność siebie i profesjonalizm, dlatego ludzie wyrażający pozytywne nastawienie są zazwyczaj bardziej otwarci i potrafią dostosować się do sytuacji - lepiej radzą sobie z wyzwaniami niż osoby zamknięte w sobie i nie uśmiechające się.
Wszystkie te tezy potwierdziło badanie, którym objęto grupę kobiet - te, które uśmiechają się na zdjęciach z liceum są obecnie szczęśliwsze w małżeństwie i ogólnie w życiu. To samo badanie przyjrzało się efektom uśmiechu z drugiej strony - zdjęcia kobiet pokazano obcym ludziom. Uznali oni za bardziej kompetente i optymistyczne te kobiety, które były uśmiechnięte na fotografiach, niż te, które się nie uśmiechały.
UŚMIECHNIJ SIĘ
Uśmiech można wymusić, ale warto od czasu do czasu spróbować uśmiechać się dla samego siebie, ponieważ nawet udawanie uśmiechu powoduje, że zaczynamy czuć się lepiej. Warto pamiętać o życzliwości, uśmiechu i optymistycznym, pozytywnym podejściu do siebie oraz innych, ponieważ w ten sposób pomagamy swojemu zdrowiu, swojemu samopoczuciu, a także temu jak inni nas widzą.
Powyższe informacje zyskałam dzięki stronce : punktzdrowia.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz